Jsme specializovaná advokátní kancelář pro finanční sektor.

Poskytujeme právní služby v oblasti finančních služeb, investičních fondů, emise cenných papírů a distribuce na kapitálovém trhu, a to včetně FinTech projektů.

Posuzování obchodních záměrů z hlediska regulace, poradenství při licenčním řízení, komunikace s regulátorem a průběžná compliance činnost je naše doména. Stejně tak tvorba smluvní a klientské dokumentace nebo vnitřních předpisů, a to při zohlednění všech klíčových regulatorních požadavků.

Svoji práci máme rádi. Naše silné akademické zázemí, přehled o trendech na evropské úrovni a nadšení pro obor nám umožňuje poskytovat Vám právní služby na požadované úrovni. Nejsou nám cizí neotřelá řešení a nebojíme se naše nápady prezentovat odborné veřejnosti.

Věříme, že k dlouhodobému úspěchu a naplňující práci vede pouze seriózní a pečlivý přístup. A to jak ve Vašem složitém a zpravidla přísně regulovaném podnikání, tak v našich službách. Takto přistupujeme ke každému výstupu, který od nás dostanete.

S čím Vám rádi pomůžeme?

Jsme specializovaná advokátní kancelář pro finanční sektor.

Nerozvedeme Vás a sousedský spor Vám nevyřešíme. Rádi pro tyto účely doporučíme příslušného specialistu.

Jsme tu pro většinu myslitelných požadavků, které na Vaše podnikání mohou dopadat vlivem rozsáhlé české i unijní regulace finančního sektoru.

S jakou agendou můžeme pomoci?

Posuzování a strukturování obchodních a investičních záměrů

Uvažujete o vstupu do finančního sektoru, máte dobrý nápad a rádi byste jej financovali na kapitálovém trhu, rozšiřujete poskytované služby nebo přicházíte ze zahraničí a nejste si jistí, zda nebo v jakém rozsahu na Váš záměr dopadá regulace? S námi to spolehlivě zjistíte.

Licenční řízení u České národní banky

Provedeme Vaši společnost povolovacím/licenčním řízením u České národní banky. Připravíme nezbytné právní podklady, převezmeme zastupování v celém řízení a poskytneme Vám podporu při přípravě obchodního plánu tak, aby řízení proběhlo hladce a v rozumném časovém horizontu.

Investiční společnosti a fondy, zakládání alternativních fondů

Jsme specialisté na fondový sektor. Fondům rozumíme jak právně, tak technicky a byznysově. Ať už jste zavedená investiční společnost nebo nově vznikající alternativní fond, rádi Vám poskytneme na míru šité služby.

Crowdfunding

Alternativní formy financování nám nejsou cizí. Pomáháme platformám přizpůsobit se nové regulaci a přetavit ji v byznysovou výhodu. Jako jedni z mála v ČR máme rozsáhlé zkušenosti s licencováním crowdfundingu u ČNB. Jste stávající platforma a řešíte úpravu obchodního modelu, nebo platformu zakládáte? Jsme tu pro Vás.

Kryptoaktiva a krypto (finanční) služby

Poskytovatele krypto služeb čekají s novou regulací významné změny. Pomůžeme Vám využít příležitost, kterou s sebou MiCA přináší, a bezpečně Vás provedeme požadavky licenčního řízení. Kombinujeme naše porozumění kryptu a rozsáhlé zkušenosti v regulovaném sektoru. Na krypto scéně se dobře orientujeme. S důvěrou se na nás obraťte.

Emise a distribuce cenných papírů

Zvažujete dluhopisové financování? Pomůžeme Vám se strukturováním emise a zajistíme plnění souvisejících povinností. Jste distributorem nebo srovnávací platformou? Jelikož víme, že často je z hlediska regulace bezpečnější cenné papíry vydat, než je nabízet, poskytneme Vám plnou právní podporu.

Compliance a průběžná právní podpora

Máme dlouhodobé zkušenosti se zajištěním činnosti compliance, tedy průběžného dohledu nad souladem vnitřních procesů s právním řádem, u široké palety poskytovatelů finančních služeb. Jsme specialisty na průběžnou právní podporu v oblasti fondové legislativy a investičního zprostředkování a dalších investičních služeb dle zákona o podnikání na kapitálovém trhu/MiFID II.

Příprava a revize smluvní dokumentace, klientské dokumentace a vnitřních předpisů

Smlouvy s klienty a dodavateli musí být ve Vašem složitém podnikání nejen stoprocentně funkční, ale také bezpečné z hlediska souladu s regulací. Díky zkušenostem víme, které oblasti jsou zvláště problematické a jak je upravit ke spokojenosti všech zúčastněných.

Zastupování při kontrole České národní banky a v sankčním řízení, komunikace s Českou národní bankou

Přišla Vám výzva Česká národní banky nebo Vám bylo oznámeno zahájení kontroly? Obraťte se na nás. Poskytneme Vám součinnost tak, aby kontrola dopadla co možná nejlépe. Nevíte si rady s komunikací s Českou národní bankou? Jsme tu pro Vás. Kromě češtiny, angličtiny a němčiny rozumíme též řeči České národní banky.

Second opinion pro advokátní kanceláře a další specialisty

Jste advokátní kancelář nebo specialista v oblasti regulace finančních služeb a potřebujete si být při práci pro Vaše klienty stoprocentně jistí? Rádi Vám poskytneme náš pohled na konkrétní právní otázky.

Další právní služby ve finančním sektoru

Nenecháte se tak snadno zaškatulkovat a přitom cítíte, že bychom Vám mohli pomoci? Rádi s Vámi Váš případ probereme. Pokud budeme umět pomoci, výborně. Pokud ne, otevřeně si to řekneme a doporučíme příslušného specialistu.
Rádi vás poznáme

Úvodní konzultace je u nás vždy nezávazná a zdarma.

Kontaktujte nás